czwartek, 8 maja 2014

Bilans 2 latka

  
  Jak każdy rodzic małego dziecka wiemy,że bilans 2 latka jest bardzo ważnym badaniem profilaktycznym. Badanie ma na celu wykrycie ewentualnych wad rozwojowych.

Lekarz badający dziecko sprawdza, czy dziecko potrafi:
-budować z klocków
-pokazać i nazwać zwierzątka
-nawiązać kontakt wzrokowy 
-odpowiedzieć uśmiechem na uśmiech
-malować kredką/flamastrem/pędzlem
Sprawdza:
-postawę dziecka, czy sie nie garbi
-jak dziecko stawia swoje stopy, żeby zapobiec płaskostopiu
-słuch, wzrok dziecka
-wzrost i wagę dziecka
   I oczywiście najważniejsze: MOWA 2 LATKA.
I właśnie u nas ta "mowa" jest zmorą, bo dziecko wszystko rozumie i odpowie na pytanie, ale po swojemu.Rozmawia dużo,ale mało używa normalnych słów. Zagada Cie na śmierć,ale jak nie znasz jego słownika to nie masz szans żeby zrozumieć o czym opowiada.

    Przy dobrej zabawie lekarz obserwuje dziecko i zadaję mnóstwo pytań rodzicowi, związanych ze zdrowiem i odżywianiem maluszka. 
 Na naszym bilansie Pani poleciła nam wizyte u stomatologa,żeby ten sprawdził uzębienie naszego 2 latka. Nie mają oni tutaj zwyczaju badania typowo lekarskiego, u nich jak nie widać nic niepokojącego to wywiad wystarcza.
Właśnie tak wyglądał u nas bilans 2 rocznego dziecka w Anglii.

 
    Adrianek oprócz tej nieszczęsnej mowy zaliczył swój bilans wzorowo. Lekarka przeprowadzająca bilans doszła do wniosku,że mały kłopot z mową Urwiska może  być przez to ,że na codzień dziecko słyszy dwa języki i mu się poprostu miesza. W domu rozmawiamy po polsku, ale bajki mały ogląda w języku angielskim. Nie mamy polskiej telewizji, bo chciałam,żeby maluszek od początku obcował z językiem angielskim właśnie oglądając bajki.   

 Ja tam wyszłam z tego bilansu dumna jak PAW ;) Bo jak każda mama jestem szczęśliwa, najszczęśliwasza na świecie ,że mam w 100% zdrowe dziecko.

***********************************************************************

Na foteczkach Aduś w bajecznych printach Angry Birds.
 Długo omijałam szerokim łukiem tego typu printy,aż nadszedł czas ,że specjalnie  jechałam do sklepu,żeby je kupić. Jak zobaczyłam te trampeczki u synka znajomej wiedziałam,że muszę je koniecznie mieć dla Urwiska.
 I takim oto sposobem na nogach i głowie Urwisa króluje ANGRY BIRDS.


Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie.
Pozdrawiamy.


Urwis:
czapka bluzka buty H&M
dresy Next


8 komentarzy:

 1. Cudnie Urwis wyglądasz!! Ciotka też dumna, że się tak świetnie rozwijasz, a że nie zawsze Cię wszyscy rozumieją? Przyjdzie jeszcze taki dzień, że będą Cię prosić, żebyś zamknął usta ;-) :-*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakimś dziwnym sposobrm usunęłam poprzedni komentarz,ehhh. Także ponownie dziekuję,że nie wsadziłaś nas do jednej szufladki z "fenomenem liczenia i dzielenia w wieku 2 lat" ;):*

   Usuń
 2. Zapowiada się ciekawy blog, oby nie zabrakło samozaparcia, będę obserwował, jako rodzic 10 miesięcznego urwisa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najwazniejsze, ze zdrowy, a mowa może z dnia na dzień się zmienić :) Super urwisek wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :) Na dzień dzisiajszy próbuje nowe słowka, ale nadal wygrywają jego. ;)

   Usuń
 4. Wiesz, nie ma czym się martwić- wiele dzieci, które na co dzień słyszą i obcują z jednym językiem, nie mówi zrozumiale w wielu 2lat. Nasza starsza córka do 2-gich urodzin mówiła dosłownie parę wyrazów, a potem tak się rozgadała, że czasami... No czasami marzyliśmy o chwili ciszy :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dzień dzisiejszy już mamy kilka słówek więcej, oczywiście nie idealnie powtórzonych, trochę poprzeinaczanych,ale widzę i słyszę,że powoli się rozkręca :) A jak się rozkręci juz na maksa, to bedę tęsknić za ciszą ;)

   Usuń